چاپ        ارسال به دوست

سومین بازدید رییس دانشگاه از مراکز روستایی در راستای طرح تحول نظام سلامت

.

در راستای طرح تحول نظام سلامت و بررسی مشکلات و نواقص مراکز روستایی و خانه های بهداشت، دکتر ایرانی خواه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از مراکز بهداشتی درمانی دستجرد، قاهان و خانه‌های بهداشت گیو، ونان و کهندان بازدید به عمل آورد.
به گزارش خبرنگار وب‌دا از قم،
دکتر ایرانی خواه در بازدید از روستای دستجرد ضمن گفتگو با مراجعان و پرسنل این مرکز، در نشستی با امام جمعه محترم شهر دستجرد، حجت الاسلام ابراهیمی وزینی و اعضای شورای اسلامی این شهر به بررسی موانع و مشکلات مطرح شده توسط ایشان و اهالی دستجرد پرداخت و از ایشان خواست نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی جهت استفاده صحیح از امکانات بهداشتی و دارویی در منطقه، درخواست‌های غیرفنی و غیرکارشناسی که موجب صرف هزینه‌های گزاف و غیرضروری می‌شود از طریق تریبون نماز جمعه و دیگر سخنرانی‌ها، توصیه‌های لازم را بازگو نمایند.
در خاتمه نیز حجت الاسلام ابراهیمی ضمن ارزشمند شمردن طرح تحول نظام سلامت و تقدیر از وزیر محترم بهداشت در تلاش برای رفع مشکلات سلامتی جامعه، از ریاست دانشگاه جهت بررسی مشکلات و نواقص بهداشتی درمانی روستایی تشکر نمود.
در ادامه ریاست دانشگاه ضمن بازدید از مرکز بهداشتی درمانی قاهان و امکانات و تجهیزات این مرکز که به همت خیر محترم تهیه شده است در گفتگو با معتمدین بخش قاهان، دهیار و نماینده دهیاران روستا، مشکلات اهالی منطقه را در قسمت‌های پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت محیط، آب و بیماری‌ها را جویا شد و پیگیری و رفع مشکلات را از مسئولین مربوطه خواستار شد.
لازم به ذکر است در طول این بازدید از خانه‌های بهداشت گیو در دستجرد و همچنین کهندان و ونان در بخش قاهان نیز بازدید شد که مقرر گردید نسبت به رفع مشکلات این خانه‌ها از نظر تجهیزات، نیروی انسانی و ... و بازسازی ساختمان‌های قدیمی پیگیری و اقدام لازم صورت پذیرد.


 
 

 

 

 

 

 

 


٠٩:١٥ - 1393/03/31    /    شماره : ١٥٦٩٢    /    تعداد نمایش : ١٦٢٩خروج