چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین جلسه شورای بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان قم

اولین جلسه شورای بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

.
به گزارش خبرنگار وب‌دا از قم،
این جلسه به منظور ایجاد هماهنگی هرچه بیشتر فعالیتها و خدمات درمانی نیروهای مسلح با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت با حضور نمایندگان بهداری سپاه علی ابن ابیطالب (ع)، نیروی انتظامی، ارتش و سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح برگزار شد.
در این جلسه آقای دکتر ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تبریک اعیاد شعبانیه و آرزوی طول عمر و سلامتی برای مقام معظم رهبری گفتند: اجرای طرح تحول نظام سلامت که یک طرح جامع است با وجود برکات بسیار برای مردم، احتیاج به نگاه جدی به برخی برنامه ها و مسائل جنبی دارد که باید بررسی شود.
ایشان با بیان اینکه اجرای این طرح گامی در راستای رفع مشکلات درمانی مردم است گفت: برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب به مردم لازم است تمامی بخشهای فعال در این حوزه اعم از دولتی‌، خیریه، خصوصی و نظامی در کنار هم مشکلات را رفع نمایند.
قائم مقام وزیر دراستان با اعلام این نکته که این دانشگاه آماده همکاری جهت حل تمام مشکلات است یادآور شد: هدف بنده حداکثر وفاق و همدلی با ارائه‌دهندگان خدمات سلامت در استان در چارچوب های قانونی است ولی خدمات بخشهای مختلف نیاید همدیگر را خنثی نمایند.
در ادامه سرهنگ فقیهی معاون هماهنگ کننده سپاه علی ابن ابیطالب (ع)در مورد طرح‌های بهداشتی و درمانی و مانورهای امدادی-درمانی انجام شده توسط بسیج و سپاه استان و برگزاری دوره‌های آموزشی خود امدادی کارکنان سپاه و بسیج توضیحاتی ارائه نموده و خواستار رفع برخی مشکلات بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت شدند.
در ادامه جلسه آقای دکتر قره‌باغی مدیرکل بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح نیز نکاتی را در مورد بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح و قوانین جاری این سازمان بیمه‌گر و مشکلات نیرورهای مسلح در طرح تحول نظام سلامت بیان نمود.
همچنین موارد و نکاتی توسط نمایندگان بهداری ارتش و نیروی انتظامی در این جلسه ارائه شد.

 

 

 


٠٨:٠٥ - 1393/03/27    /    شماره : ١٥٦٥٨    /    تعداد نمایش : ١٣٨٠خروج