چاپ        ارسال به دوست

برگزاری ششمین جلسه کمیته اجرایی طرح تحول نظام سلامت استان

جناب آقای دکتر ایرانی‌خواه رییس دانشگاه:

خدا را شاکرم که با عملیاتی شدن طرح تحول نظام سلامت روزهایی که مردم هزینه‌های کمرشکنی را متحمل می‌شدند تکرار نخواهد شد.

.
به گزارش خبرنگار وب‌دا از قم، ششمین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت استان با حضور ریاست، معاونان و مدیران دانشگاه که در طرح تحول نظام سلامت دخیل می‌باشند و همچنین رؤسا و مدیران مراکز درمانی و مسئولان و نمایندگان و مدیرانی از بیمه‌های فعال در این طرح برگزار شد.
در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر مظفری معاون  درمان دانشگاه گزارشی از اقدامات این کمیته در یک هفته گذشته ارائه نمود و عنوان داشت: دانشگاه علوم پزشکی قم در برنامه تحول سلامت از نظر انجام اقدامات ساختاری در استقرار این برنامه نسبت به اغلب دانشگاه‌های کشور پیشرو بوده و از انسجام بیشتری برخوردار می‌باشد و در خصوص کمبود پزشکان متخصص وضعیت مشابهی با آنان داریم.

 

 

سپس جناب آقای دکتر ایرانی خواه رییس دانشگاه بیان داشت: خداوند را شکرگزارم که به همه ما توفیق انجام خدمت در اجرای این برنامه عظیم را عطا فرمودکه باید آن را انقلابی در ارائه خدمات درمانی به مردم دانست چرا که اجرای مطلوب و موفق آن افتخار نظام اسلامی است. این برنامه عظیم با آبروی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گره خورده است و اجرای آن با پشتوانه خلوص نیت کلیه دست اندرکاران نظام، دولت و وزارت متبوع و باعلم و اندیشه همراه بوده است.
ایشان در ادامه ضمن تشکر از زحمات کادر پرستاری مراکز درمانی اظهار داشت: با توجه به نقش ویژه پرستاران در اجرای موفقیت آمیز این طرح، دغدغه و نگرانی‌هایی برای تامین نظر و جبران زحمات پرستاران وجود دارد که با درک آن از انجام هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نخواهم بود.
رییس دانشگاه در ادامه افزود: خدا را شاکرم که با عملیاتی شدن طرح تحول نظام سلامت روزهایی که مردم هزینه‌های کمرشکنی را متحمل می‌شدند دیگر تکرار نخواهد شد و  بخش مهمی از دل‌نگرانی‌های بیماران برطرف شده است.
جناب آقای دکتر ایرانی خواه با اشاره به پیگیری معاون محترم توسعه وزارت بهداشت در خصوص رفع برخی مشکلات و اهمیت این طرح گفتند: سابقه نداشته است که یک معاون وزیر بابت کاستی و یا یک مشکلی از طرف یک مرکز در شهرستان شخصا پیگیر و به دنبال رفع موارد باشد که این نشان از عزم جدی مجریان طرح برای اجرای کامل و بی‌نقص آن است.
قائم مقام وزیر در استان با بیان این نکته که با توجه به نگرانی‌های اولیه برخی از دوستان و همکاران، از اجرای مراحل اول طرح راضی هستم تصریح کرد: اجرای این طرح شاید به منافع برخی ضربه بزند ولی این باعث نخواهد شد که با وجود فشارها و نظرات مخالف از اجرای طرحی که به نفع مردم بزرگ و شایسته ایران است منصرف شویم.

 ٠٨:٠٣ - 1393/03/27    /    شماره : ١٥٦٥٧    /    تعداد نمایش : ٩٧٣خروج