چاپ        ارسال به دوست

اعلام رضایت ارزیاب کشوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در قمارزیاب وزارت بهداشت در بازدید از مراکز درمانی قم در جریان روند اجرای طرح تحول نظام سلامت و همچنین سطح کیفیت هتلینگ بیمارستانها قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار وب‌دا از قم،
آقای کریمی ارزیاب کشوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به همراه معاونان درمان و توسعه مدیریت و منابع و همچنین مسئولان حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی قم در روز جمعه 9 خردادماه در بازدیدی 15 ساعته، ضمن حضور در تمامی مراکز درمانی قم و نظارت بر روند اجرای طرح تحول نظام سلامت، به  بررسی و ارزیابی سطح  کیفیت هتلینگ بیمارستانی در قم پرداخت.
ایشان در این بازدید علاوه بر انجام روند ارزیابی، به صورت چهره به چهره نیز با مراجعین و همراهان بیماران به گفت‌وگو پرداخت و نظر آنها را در مورد کیفیت و سطح خدمات ارائه شده در قم جویا شد.
آقای کریمی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر در قم عنوان داشت: از طرف دانشگاه‌ علوم پزشکی قم و سایر دانشگاه‌های قطب، همکاری‌های بسیار خوبی در خصوص اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در حال انجام است و این امر بیانگر این است که اهمیت این طرح برای روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار محرز است که جای تشکر دارد.


ارزیاب کشوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص کیفیت هتلینگ مراکز درمانی قم گفت: با توجه به قدمت بیمارستان‌های قم، مدیریت‌های این مراکز سعی کرده‌اند بهترین کاربری و ارائه خدمات را داشته باشند اما قطعا نیاز به انجام یکسری بازبینی‌، بازسازی و اصلاحات وجود دارد که ان شاءالله تا پایان تابستان، وزارت بهداشت نسبت به تامین اعتبارات مربوطه اقدام خواهد نمود.
دکتر ابرازه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز در گفتگو با خبرنگارصداوسیمای مرکزقم افزود: همزمان با شروع این طرح ، کارشناسان کمیته نظارت بر اجرای طرح تحول نظام سلامت استان همزمان با شروع طرح، با حضور در مراکز درمانی قم نسبت به ارزیابی اجرای صحیح این طرح و رضایت سنجی از مراجعین اهتمام ویژه‌ای داشته اند که با توجه به گزارشها و نقطه نظرات مردم به تدریج به رفع نواقص اقدام شده است.
همچنین در نشستی که با حضور آقای کریمی و معاونان درمان و توسعه مدیریت و منابع و نماینده معاوت غذا و دارو برگزار شد، نواقص و مشکلات اجرای این طرح مورد بررسی قرار گرفت.گفتنی است طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت آغاز شده است که رایگان شدن زایمان طبیعی، کاهش هزینه‌های درمانی مربوط به بخشهای بستری به میزان 10 درصد، تهیه دارو و ملزومات پزشکی بیماران بستری توسط بیمارستان‌ها و افزایش سطح کیفیت هتلینگ این مراکز بخشی از مهمترین محورهای طرح تحول نظام سلامت است.١٤:٣١ - 1393/03/10    /    شماره : ١٥٤٦٧    /    تعداد نمایش : ٥٤١خروج